Praha.cz

 
Muzea a výstavy
Svět ve vitríně v Náprstkově muzeu
Pondělí, 02. květen 2016 13:21
Svět ve vitríně v Náprstkově muzeu

Návštěvníkům Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur se od 12. května 2016 naskytne možnost účastnit se nového edukačního programu s názvem „Svět ve vitríně“. Ten bude prostřednictvím malých měsíčních výstavek a doprovodných akcí představovat zajímavé předměty a sbírky z rozsáhlých a unikátních fondů Náprstkova muzea a zpřístupňovat tak unikátní sbírkové předměty, které mnohdy nebyly doposud vystaveny.

Celý článek...
 
Znáte Prahu? Město v mapách, grafech a číslech
Sobota, 26. září 2015 12:31
Znáte Prahu? Město v mapách, grafech a číslech

Jaké je věkové složení obyvatel Prahy? Kolik dětí tu bude žít v roce 2050? Jak je na tom vaše čtvrť s čistotou ovzduší? Kde v Praze žije nejvíce psů a které policejní oddělení řeší nejvíce trestných činů? Odpovědi na tyto i další otázky nabídne výstava Znáte Prahu? Město v mapách, grafech a číslech, která se nejen Pražanům otevírá 1. října v Sále architektů na Staroměstské radnici.

Celý článek...
 
Víkend v Praze - tipy na 18. - 19.4.2015
Pátek, 17. duben 2015 21:51
Duben láká k nejrůznějším aktivitám. Nabízíme vám návštěvu skleníku plného motýlů v Botanické zahradě, Pašijové hry, návštěvu pražských pivovarů, můžete si vyzkoušet brusle, bojovat proti černým skládkám, zúčastnit se charitativního pochodu na pomoc útulkům nebo částečného otevření Žlutých lázní. V neděli se pak můžete zúčastnit vycházky po Barrandově.
Celý článek...
 
Oslavy Světového dne vody v Muzeu pražského vodárenství
Pondělí, 16. březen 2015 07:14
Oslavy Světového dne vody v Muzeu pražského vodárenství

Jako každý rok připadá na 22. března Světový den vody. V rámci oslav si Pražské vodovody a kanalizace (PVK) připravili program pro veřejnost v podobě volného vstupu do Muzea pražského vodárenství v Podolí. Návštěvníci nahlédnou do historie a nebude chybět ani program pro děti ve formě divadelního představení či interaktivních her na dotykových obrazovkách.

Celý článek...
 
Národní muzeum zve děti do tajemného světa archeologie
Středa, 11. únor 2015 18:50

Národní muzeum zve na neděli 15. února 2015 všechny malé i velké návštěvníky do Národopisného muzea – Musaionu, kde se v rámci oblíbeného cyklu Aspoň na víkend dozvědí zajímavosti z tajemného světa archeologie. Tentokrát se během zábavného odpoledne návštěvníci ocitnou na archeologických vykopávkách, kde se jim snad podaří odkrýt prastaré nálezy.

Celý článek...
 
Tento víkend 31.1. - 1.2.2015 bude v Praze vystaven Vyšehradský kodex
Pátek, 30. leden 2015 22:03
Kodex vyšehradský, zdroj: nkp.cz

Po bezmála padesáti letech bude moci široká veřejnost spatřit ve dnech 31.1. a 1.2. 2015 nejvzácnější knihu v České republice – Kodex vyšehradský, jehož cena se odhaduje na jednu miliardu korun. Dvoudenní výstava představí v Zrcadlové kapli Klementina originál Kodexu vyšehradského i jeho faksimile, kterým bude možné s asistencí listovat.
Celý článek...
 


Strana 1 z 6